postheadericon Nowy dekret Biskupa Opolskiego z dnia 25 marca 2021

DEKRET BISKUPA OPOLSKIEGO DOTYCZĄCY PANDEMII
Z DNIA 25 MARCA 2021R.   /fragment/

Ograniczona liczba wiernych w kościołach nowe zasady.
W naszym kościele może być 9 osób.
Pierwszeństwo ma rodzina która zamówiła intencję.
Na zewnątrz kościoła nie obowiązują limity wiernych, a jedynie nakaz zakrywania maską ust i nosa oraz dystansowania się na odległość nie mniejszą niż 1,5 m.

Sprawowanie sakramentu pokuty nie może się odbywać w zamkniętych konfesjonałach. Z tego powodu zapraszam do spowiedzi św. do Domu Parafialnego. 15 minut przed Mszą św.
Godziny spowiedzi są podane w porządku nabożeństw.
Można także umówić się telefonicznie. Tel. 77 4643087

W kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 20 m2, zachowując dystans między sobą nie mniejszy niż 1,5 m, chyba, że wspólnie zamieszkują.

Wierni są zobowiązani do zakrywania maską ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego i w ich otoczeniu. Dotyczy to również koncelebransów i usługujących. Z tego obowiązku wyłączeni są jedynie główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.

Udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej osobom w podeszłym wieku i innym poważnie zagrożonym z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, osobom z objawami infekcji, przebywającym w kwarantannie i samoizolacji, odczuwającym wzmożoną obawę przed zakażeniem oraz tym wszystkim, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dostaną się do kościoła).

Cały dekret jest na stronie parafialnej oraz na www.diecezja.opole.pl

Poprawiony (sobota, 27 marca 2021 20:46)