postheadericon Transmisja na żywo

Transmisja  na żywo

Link poniżej

Link do konta na youtubie:

Zapraszam do wspólnej modlitwy!

ks. Proboszcz

Poprawiony (sobota, 06 czerwca 2020 22:22)

postheadericon Nowy dekret Biskupa Diecezji Opolskiej z 5 listopada 2020

DEKRET BISKUPA OPOLSKIEGO DOTYCZĄCY PANDEMII Z DNIA
5 LISTOPADA 2020R.   /fragment/
Ograniczona liczba wiernych w kościołach nowe zasady. W naszym kościele może być 12 osób. Pierwszeństwo ma rodzina która zamówiła intencję.

Zobowiązuję wiernych do zakrywania ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego częścią odzieży, maską, maseczką bądź przyłbicą. Dotyczy to również koncelebransów i usługujących. Z tego obowiązku wyłączeni są główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
Udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej osobom w podeszłym wieku i innym poważnie zagrożonym z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, osobom z objawami infekcji, przebywającym w kwarantannie i samoizolacji, odczuwającym wzmożoną obawę przed zakażeniem oraz tym wszystkim, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dostaną się do kościoła).
Cały dekret jest poniżej

postheadericon Odpust zupełny za zmarłych

Na mocy podjętej 23.10.2020 decyzji Penitencjarii Apostolskiej w tym roku odpust zupełny za zmarłych można uzyskać pod innymi warunkami niż zwykle.

Po pierwsze, odpust zupełny dla tych, którzy nawiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych choćby tylko duchowo zwykle ustanowiony tylko w dniach od 1 do 8 listopada, można w tym roku uzyskać przez cały listopad.

Po drugie, odpust zupełny 2 listopada, ustanowiony z okazji Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, uzyskiwany w trybie zwyczajnym tego dnia lub w niedzielę poprzedzającą bądź następną przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, można w tym roku uzyskać we wszystkie dni listopada.

Po trzecie: Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, aby zapobiec gromadzeniu się wielu wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego) oraz odmówią modlitwę za zmarłych bądź wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

Poprawiony (sobota, 24 października 2020 15:40)

postheadericon Gazetka Parafialna

W zakładce "Gazetka Parafialna"  jest zawsze aktuany porządek nabożeństw, okazji do spowiedzi św. oraz ogłoszenia parafialne.

ks. Proboszcz

postheadericon Modlitwa o zatrzymanie epidemii i dar zdrowia

Modlitwa o zatrzymanie epidemii koronawirusa i dar zdrowia

Ojcze miłosierdzia, pełni ufności prosimy Ciebie, aby nieszczęście epidemii nie siało już więcej zniszczeń i udało się ją jak najszybciej opanować.
Prosimy Cię, Boże, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój tym miejscom, do których dotarła choroba.
Wspieraj i chroń personel medyczny troszczący się o chorych. Błogosław wszystkim, którzy starają się opanować sytuację. Do grona zbawionych przyjmij zmarłych na skutek tej choroby i pociesz ich rodziny.
Panie Jezu, Lekarzu naszych dusz i ciał, czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie. Udziel nam pokoju i zdrowia. Niech Twój Święty Duch umocni naszą wiarę, obdarzy nas nadzieją i miłością.
Matko Boża, nasza Opolska Pani, jak w minionych wiekach, tak i dzisiaj chroń nas i opiekuj się nami. Prowadź nas w miłości do Twojego Syna Jezusa Chrystusa – naszej jedynej nadziei.
Święty Rochu, nasz patronie, módl się na nami. Amen.

Za zgodą Kurii Diecezjalnej w Opolu nr 1/I/2020-KNC-K